ייעוץ משכנתא

חברת ייעוץ משכנתאות או יועץ משכנתאות פרטי-מה עדיף

רוכשי דירה רבים מעדיפים לפנות אל חברת ייעוץ משכנתאות. אולי מכיוון שתקציבי הפרסום של חברת משכנתאות גדולים ,רבים נחשפים אל הפרסומים שלהם ברחבי האינטרנט. ואכן, חלק ניכר מהפרסומות והמודעות ברשתות החברתיות בתחום המשכנתאות הן של חברות ייעוץ משכנתאות מומלצות.

גם רבים חושבים שאם הם פונים אל חברות ייעוץ משכנתא עם משרד ויועצים אז הליווי שהם יקבלו יהיה טוב יותר מאשר ייעוץ משכנתאות פרטי. ובכן, לא כך הדבר השאלה האם יש יתרון אמיתי בפניה אל  חברה לייעוץ משכנתאות לעומת יועץ משכנתאות חיצוני.

הקשיבו לפודקאסט העוסק במאמר

כמו במאמרים קודמים אני מביא כאן את סיכום המאמר לממהרים וחסרי הסבלנות:

התחומים העיקריים בהם אשווה את השירות של יועץ משכנתאות עצמאי מול חברה לייעוץ משכנתאות:

  •  יחס אישי
  •  מקצועיות
  • אינטגריטי ונאמנות ללקוח
  • עלות הייעוץ 

משק בית מפסיד בממוצע בעסקת משכנתא כ-160 אלף שקלים בגלל חוסר הבנה פיננסית

זה ממש סכום מטורף. רק לחשוב מה אפשר לעשות עם סכום כזה: טיסות לחו"ל, בגדים, חוגים וחופשות.

כאן ניתן לצפות בסרטון המאמר - למי שממהר

צפו בסרטון העוסק במאמר

יחס אישי של יועץ משכנתאות פרטי לעומת חברת ייעוץ משכנתאות:

יועץ המשכנתאות פרטי הוא זה שנותן את השירות ללקוח בעצמו. הקשר של יועץ המשכנתאות הפרטי הוא ישיר עם הלקוחות. יועץ משכנתא פרטי הולך יד ביד עם הלקוחות .צעד אחר צעד לקראת המשכנתא האופטימלית. יועץ משכנתאות אובייקטיבי ,זה שנפגש עם הלקוחות בעצמו. התקשורת פתוחה ,יש שקיפות מלאה.

המצב שונה כאשר פונים אל חברת ייעוץ משכנתא ,הפגישה הראשונה בדרך כלל היא מול איש מכירות ממולח. או אפילו מול מנהל חברת ייעוץ משכנתא בעצמו.
אבל זו שיחת מכירה לכל דבר. בפגישה כזו אי אפשר להתרשם באופן אישי מהיועץ עצמו שיטפל בכם בתיק. במקרים רבים התיק עובר אל אחד היועצים השכירים בתוך חברה למשכנתאות.  וללקוח אין את היכולת לדעת האם היועץ שמטפל בתיק. 

במקרים רבים לא ניתן לדבר איתו ישירות אלא רק מול נציגי שרות לקוחות של חברת המשכנתאות. כאשר פונים אל חברת משכנתאות. בגלל ריבוי התיקים של חברה לייעוץ משכנתא  לא תמיד מקבל הלקוח יחס אישי. הזמינות ללקוח דרך חברת ייעוץ משכנתא נמוכה לעומת הזמינות של יועץ משכנתאות עצמאי.

מידת המקצועיות של יועץ משכנתא פרטי לעומת חברות ייעוץ משכנתאות:

טוב שם משמן טוב בעסק של ייעוץ משכנתאות פרטי כל העסק בנוי על המקצועיות של היועץ, שהו בעל העסק עצמו. כאשר פונים אל חברות ייעוץ משכנתאות. לא תמיד יודעים מי היועץ שיטפל בך.

חברות ייעוץ שכנתא מעסיקות לעיתים מספר יועצים,ברמות מקצועיות שונות. חלקם יועצים מנוסים אבל במקרים רבים חברת ייעוץ משכנתאות מעסיקה יועצים מתחילים עם מעט ניסיון. או במקרים רבים מעסיקה אפילו סטאזרים.

בטיפול כה מורכב, כמו המשכנתא שלך. שיכולות להיות לה השפעות גדולות על העתיד הכלכלי שלך. עד כמה חשוב לך לדעת מי יטפל בתיק שלך מול הבנקים? הרי יעוץ לא מקצועי עלול הביא לתוצאות הרסניות עבורך. המשכנתא יכולה לגדול , החזר משכנתא חודשי יהפוך למשקולת כשקוראים המלצה על חברת ייעוץ משכנתאות,זה לא תמיד עוזר, כי לא ניתן לדעת מי מתוך צוות חברה לייעוץ משכנתאות  יטפל בך אישית.
כל ההתנהלות שלך לרוב היא מול נציג מכירות, או בעל חברה לייעוץ משכנתא  שלא תמיד יטפל בך באופן אישי.

לעומת זאת ,ניתן לשוחח באופן אישי עם יועץ משכנתא פרטי, לפני העסקה. ניתן לקרוא ביקורות על יועץ המשכנתאות עצמן. חבל להמר על היועץ שיטפל בך, רק עם ייעוץ משכנתאות פרטי ניתן לדעת בוודאות דרך מי הטיפול יעשה בפועל

הנאמנות של יועץ המשכנתאות הפרטי ללקוח - המלחמה של היועץ על ריבית המשכנתא:

ליועץ משכנתאות אובייקטיבי אין נאמנות לבנק או לסניף ספציפי. הנאמנות של יועץ המשכנתאות הפרטי היא רק ללקוח. לכן ליועץ משכנתאות עצמאי אין פחד לעבור בנק ולהלחם על האינטרס של הלקוח. יועץ משכנתאות מומלץ הוא כזה שנלחם על תנאי המשכנתא של לקוחותיו. לכן חשוב שבמשכנתא שלך יטפל יועץ משכנתאות אובייקטיבי. לצערי, בחברת ייעוץ משכנתא  הנושא נראה במקרים רבים קצת אחרת.

חברת משכנתאות מגישה יותר תיקים בחודש לעומת יועץ משכנתא פרטי . נושא התפעול מאוד מורכב בתוך חברה לייעוץ משכנתאות. כי יש הרבה תיקים. בחברות רבות יש תפקיד שנקרא מתפעל, שהתפקיד שלו לרוץ בין הבנקים ולהגיש את התיק. אין יחס אישי, אין התאמה ספציפית ומלאה ליצירת משכנתא מומלצת. נוצר מעין פס יצור של טיפול בתיקים. יש פחות זמן וכוח להתעמק בכל תיק ותיק.

המאמרים שלי יכולים לחסוך לך עשרות אלפי שקלים, כדאי לך להשאר מעודכן:

בפועל, לכל חברת ייעוץ משכנתאות יש את סניף בנק שהוא "סניף הבית" שלה

בסניף בנק זה מוגשים רוב התיקים של אותה חברה למשכנתאות. וכאן הנקודה החשובה: לא לסניף הבנק ולא לחברות ייעוץ המשכנתאות יש אינטרס להלחם על טובת הלקוח. בגלל שחברת משכנתאות מגישה כמות גדולה של תיקים כל חודש לסניף הבנק, אין באמת מלחמה על ריביות משכנתא טובות ותנאים טובים בכל תיק ותיק. ליועצים ול"מתפעלים" בחברת המשכנתאות אין זמן וגם רצון להלחם על כל תיק . ולהתווכח עם הבנקאי שיש לו כבר היכרות אישית איתו.

מצד שני סניף הבנק רוצה לשמור על הרווחיות שלו , ולא ממש מציע ריביות אטרקטיביות בתיקים שבאים מחברת משכנתאות. יש הסדר של נוחות: מצד אחד הבנק רוצה להמשיך לקבל תיקים לביצוע כדי לעמוד ביעדים שלו. ומצד שני לחברת ייעוץ המשכנתאות נוח ההסדר מול הסניף.

דוגמאות לתביעות  וחוסר שביעות רצון לקוחות חברת ייעוץ משכנתאות מומלצת
ביקורת על מתן משכנתאות
פסק דין נגד מתן משכנתאות

 

עדות שחר פליישמן על ארז שמש יועץ משכנתאות

כמה עולה יעוץ משכנתא ? יועץ פרטי מול חברת ייעוץ משכנתאות

כאשר נפגשים במשרדים של חברת ייעוץ משכנתאות נכנסים לרוב אל משרדים יפים ומעוצבים, פקידת קבלה חיננית מקבלת את פניך. ממתינים בחדר קבלה מעוצב. כל זה נועד להרשים אותך. ואכן זה מרשים . כמו כן חברת ייעוץ משכנתא מעסיקה עובדים נוספים, אנשי שיווק ומכירות, וכן כמות נכבדה של יועצים ו"מתפעלי תיקים". לחברת משכנתאות יש הרבה הוצאות פרסום ושיווק. יש הרבה תקורות שמישהו צריך לשלם עליהם.

ומי לדעתך משלם על כל זה ?

לכן ,ברוב המקרים עלות היעוץ דרך חברת ייעוץ משכנתאות מומלצת יקרה לעומת עלות יועץ משכנתאות אישי. בעבר ההפרשים היו ממש גבוהים , כאשר היו פחות יועצי משכנתאות והתחום נשלט בעיקר על ידי חברות משכנתאות. אבל עדיין המחיר דרך חברת  משכנתאות  יקר יותר מיועץ משכנתאות עצמאי . מצד שני ,לאחרונה אני שומע על מקרים בהם דווקא חברת ייעוץ משכנתאות מציגה מחיר מאוד זול מאוד.

כפי שכבר ברור לך,בעולם האמיתי אין ארוחות חינם. המחיר הזול בא בדרך כלל על חשבון רמת השירות. חייבים להשוות מה מקבלים בייעוץ דרך חברה לייעוץ משכנתאות לעומת יועץ משכנתאות מומלץ:

  • כמה פגישות נערכות עם היועץ
  • מה משך הפגישה
  • האם היועץ מצטרף אליך לפגישת החתימות בבנק. זו פגישה חשובה מאוד.

חברות יעוץ רבות עורכות הכנה בסיסית ללווים ושולחות אותם לבד לפגישה בבנק. לדעתי זו טעות שכן הפגישה בבנק מאוד חשובה. במקרים רבים גיליתי שהסכם המשכנתא היה בתנאים שונים מאשר הוסכם עליהם.

אולם ברוב המקרים , כפי שציינתי, עלות יעוץ המשכנתא דרך חברת ייעוץ משכנתאות יקרה ובהרבה מאשר העלות של יועץ משכנתא עצמאי.

חומרים נלווים להורדה:

אודות כותב המאמר:

בעל תואר ראשון בכלכלה ו-MBA, הכשרות רבות והסמכות בתחומי הייעוץ הפיננסי למשפחות ולעסקים. למעלה מ-20 שנות ניסיון בתחומי הכספים והפיננסים בחברות מובילות בארץ בעיקר בתחום ההי-טק והטכנולוגיה.

נהנית? כדאי להעביר את זה הלאה.

Share on facebook
לשיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
לשיתוף בוואטסאפ
Share on email
לשיתוף במייל

ליווי מלא לקבלת משכנתא

לפרטים נוספים >>

ליווי פיננסי לעסק שלך

לפרטים נוספים >>

המדריך ללקיחת משכנתא

להורדת המדריך מתנה >>

בדיקת סטטוס פיננסי למשפחות

להורדת המדריך מתנה >>

עכשיו זה קצת יותר מובן?

עולם המשכנתאות והפיננסיים עשוי מעט להפחיד, אבל בשבילי זו שפה מדוברת.
בשביל זה אני כאן – לעשות לך קצת סדר. אשמח לשתף אותך במאמרים נוספים:

סגירת תפריט
WhatsApp chat