בנק משכנתאות

מתי ללכת לבנק המשכנתאות

בשלבים השונים של תהליך קבלת המשכנתא, יש דגשים שונים לגמרי ההתנהלות מול הבנק – איך, כמה ומתי. במאמר זה אספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת לגבי ההתנהלות מול הבנק בשלבים השונים.

ארז שמש - יועץ משכנתא
ארז שמש - יועץ משכנתא

שלב החיפוש:

בשלב חיפוש הדירה חשוב לדעת מה התקציב שעומד לראשותי לצורך חיפוש הדירה. תקציב רכישת הדירה מורכב מחישוב הון עצמי שיש ברשותי + סכום המשכנתא שאפשר לקחת . אני מציע, כאמור ,קודם לבדוק כמה הון עצמי בשביל רכישת הדירה יש בידי. לצורך כך נערוך חישוב הון עצמי. נערוך רשימה של כל הכספים שיש לנו ממקורות שונים. אפשר להשתמש בצ'ק ליסט להון עצמי שהכנתי לכם ואז בהתאם למחירי הדירות ניתן להעריך כמה משכנתא אני יכול לקבל. זה הזמן לגשת לבנק ולבקש אישור עקרוני.

חשוב: ללכת רק לבנק אחד. בשלב החיפוש ובדיקת התקציב יש ללכת רק לבנק אחד להוציא אישור עקרוני. אין טעם ללכת למספר בנקים ולהתחיל תהליך של משא ומתן. מכיוון שהריביות נשמרות רק לתקופה של 24 ימים. ובשלב החיפוש זה לא רלבנטי. זה בזבוז נוראי של זמן יקר. אחרי שיש אישור עקרוני ובנוסף יש לך אומדן לכמה הון עצמי למשכנתא יש ברשותך. יש לך אומדן לגבי השאלה כמה משכנתא ניתן לקבל. וביחד מצאת תקציב ברור להמשך החיפוש.

המאמרים שלי יכולים לחסוך לך עשרות אלפי שקלים, כדאי לך להשאר מעודכן:

לפני חתימת חוזה:

ממש לא מומלץ ואפילו מסוכן לחתום על חוזה רכישת דירה בלי קבלת אישור עקרוני תקף ופורמלי ,לפחות מבנק אחד. מדובר בחוזה לרכישת דירה. זו התחייבות גדולה. לכן אסור לחתום על חוזה בלי שיש אישור עקרוני למשכנתא.

נתקלתי בכל כך הרבה מקרים בהם באו אלי לקוחות אחרי חתימת חוזה כשהם נתקלו בקשיים בלקיחת משכנתא. אנשים מתחייבים בחוזה לרכישת דירה בלי לבדוק כמה משכנתא הם יכולים לקבל. בלי לבדוק בכלל מה ההחזר החודשי למשכנתא הצפוי.

גם כאן יש ללכת רק לבנק אחד. כל מה שצריך זה אישור עקרוני מבנק אחד. אין טעם להתחיל משא ומתן בין הבנקים, כי ריבית המשכנתא היום שונות מהריבית ביום לקיחת המשכנתא. לכן זה מיותר וחסר כל חשיבות. כך יהיה לי אומדן יותר מדויק לגבי השאלה כמה משכנתא אני יכול לקבל. וגם הערכה לגבי החזר המשכנתא החודשי .

משק בית מפסיד בממוצע בעסקת משכנתא כ-160 אלף שקלים בגלל חוסר הבנה פיננסית

זה ממש סכום מטורף. רק לחשוב מה אפשר לעשות עם סכום כזה: טיסות לחו"ל, בגדים, חוגים וחופשות.

יועץ משכנתא פרטי
יועץ משכנתא פרטי

חודש לפני לקיחת המשכנתא בהתאם לחוזה

כחודש לפני מועד התשלום מתוך כספי המשכנתא יש להתחיל את תהליך לקיחת המשכנתא. קודם יש לפנות לבנק שבו הוצאנו את האישור העקרוני. חשוב, תמהיל המשכנתא של האישור העקרוני הוא לא התמהיל המומלץ למשכנתא שלך. אלו מסלולים שונים לגמרי. התמהיל לאישור העקרוני הוא תמהיל הבנק לצורך אישור. הבנק בודק מה ההחזר המינימלי נניח ל 25 שנה עבור הסכום שאתה מבקש. והבנק בודק ומאשר את הסכום בהתאם להחזר.

עדות שחר פליישמן על ארז שמש יועץ משכנתאות

חומרים נלווים להורדה:

מצגת המאמר

אודות כותב המאמר:

בעל תואר ראשון בכלכלה ו-MBA, הכשרות רבות והסמכות בתחומי הייעוץ הפיננסי למשפחות ולעסקים. למעלה מ-20 שנות ניסיון בתחומי הכספים והפיננסים בחברות מובילות בארץ בעיקר בתחום ההי-טק והטכנולוגיה.

נהנית? כדאי להעביר את זה הלאה.

Share on facebook
לשיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
לשיתוף בוואטסאפ
Share on email
לשיתוף במייל

ליווי מלא לקבלת משכנתא

לפרטים נוספים >>

ליווי פיננסי לעסק שלך

לפרטים נוספים >>

המדריך ללקיחת משכנתא

להורדת המדריך מתנה >>

בדיקת סטטוס פיננסי למשפחות

להורדת המדריך מתנה >>

עכשיו זה קצת יותר מובן?

עולם המשכנתאות והפיננסיים עשוי מעט להפחיד, אבל בשבילי זו שפה מדוברת.
בשביל זה אני כאן – לעשות לך קצת סדר. אשמח לשתף אותך במאמרים נוספים:

סגירת תפריט
WhatsApp chat