חותמים על חוזה משכנתא בבנק משכנתא אובייקטיבית בעזרת יועץ משכנתאות מומלץ

לקיחת משכנתא אובייקטיבית מה שחשוב לדעת

כשחושבים על משכנתא עולה תמונה של בנק או יועץ משכנתאות בסניף הבנק. זו התגובה הראשונית של רוב רוכשי הדירה. למה זה כך ? כי מגיל צעיר אנו מורגלים שהבנק הוא מוסד ששומר עלינו, דואג לנו. פקיד הבנק הוא זה ששומר על אחד הדברים החשובים ביותר – הכסף שלנו.
פקידי הבנק תמיד לבושים יפה ומסודר. סניף הבנק הוא מקום מרשים. ואנחנו נוטים לשמוע בקול פקיד הבנק שמכיר אותנו ואת משפחתנו לאורך שנים רבות. ולכן כשאנו מבקשים לקחת משכנתא באופן אוטומטי אנו פונים ליועץ המשכנתאות בבנק.

השאלה הגדולה היא – האמנם זה צעד נבון?

בנקאי המשכנתאות לרוב אינו אובייקטיבי

חשוב שתבינו, הבנק הוא לא חבר. הבנק פועל כדי להרוויח כסף לבעלי המניות שלו. תפקידם של עובדי הבנק הוא לדאוג לרווחים של הבנק ולהגדיל אותם. חשוב לי לומר זאת בצורה ברורה : עובדי הבנק הם אנשים מצוינים ,רוב עובדי הבנק שנפגשתי איתם הם טובי לב ובעלי רצון אמיתי לעזור ללקוחות.

במקרים רבים פקידי הבנק מוגבלים במתן או הצעת מסלולים שהנהלת הבנק מבקשת לשוווק או למנוע לקיחת מסלולים אשר הנהלת הבנק אך עדיין הבנק רוצה להרוויח כסף. ולכן במקרים רבים עלול להיווצר ניגוד עניינים בין הטובה האמתית של הלקוח להצעת פקיד הבנק. לכן חשוב לבחור יועץ משכנתאות מומלץ

משק בית מפסיד בממוצע בעסקת משכנתא כ-160 אלף שקלים בגלל חוסר הבנה פיננסית

זה ממש סכום מטורף. רק לחשוב מה אפשר לעשות עם סכום כזה: טיסות לחו"ל, בגדים, חוגים וחופשות.

משכנתא אובייקטיבית

חשוב לדעת שהמשכנתא שלך מותאמת לצרכים וליכולות שלך.
כבר הבנת שעולם הבנקקאות הוא עולם של אינטרסים כלכלים ומסחריים. ולכן קשה לקבל ייעוץ  בלתי תלוי ולא מוטה לטובת הבנק.

משכנתא אובייקטיבית זו הלוואה שנלקחה בעזרת יועץ משכנתאות בלתי עצמאי. טובת הלקוח עומדת לנגד היועץ. בונים משכנתא שלא תלויה ברווח של הבנק והאינטרסים של הבנק. 
לכן הבדיקה האם לקחת משכנתא אובייקטיבית תלויה במי בנה אותה . האם ענזרת בתהליך לקיחת המשכנתא  בבנקאי משכנתאות  ( מוכר משכנתאות ). או ביועץ משכנתאות פרטי. כפי שניתן לראות בפוסטים נוספים שלי,

יועץ המשכנתאות בבנק אינו אובייקטיבי

פקיד המשכנתאות בבנק הוא איש מקצוע. אבל במקרים רבים הוא מתפקד כמו איש מכירות. כאשר בהנהלת המשכנתאות בבנק מבקשים מסלולי משכנתא אשר ריוחיים מאוד לבנק. נניח, מסלול הלוואה בריבית קבועה . פקידי הבנק מקדמים את המסלול הזה. פקידי הבנק מתוגמלים בין השאר בהתאם לרווחיות התיקים שהם עושים. לכן במקרים רבים התפקיד של בנקאי משכנתאות יותר דומה לאיש מכירות מקצועי אשר נמדד ביעדי מכירה שמוגדרים על ידי המנהלים שלו.

ואכן, בנקים רבים שינו את תאור  התפקיד של אותם עובדים מיועצי משכנתאות  "מומחי משכנתא" או פקידי משכנתא. אבל לאחר הבנה קצרה מבינים שמדובר באנשי מכירות המתמחים בתחום מאוד מורכב.  
זו הסיבה שחשוב מאוד לבחור ייעוץ משכנתא עצמאי

המלצה של לקוח על תהליך שעבר עם ארז שמש יועץ משכנתאות פרטי
מודעת דרושים לבנק עבור יועץ משכנתאות
דרוש בנקאי משכנתא

אילו תכונות וניסיון הכרחי כדי להיות בנקאי משכנתאות בבנק

אני חושב שמודעת הדרושים הזו מסכמת את הנושא האם הבנק דורש השכלה כלכלית מוכחת ? לא. השכלה פיננסית היא רק בגדר עדיפות. אבל מה חשוב לבנק ? מה תנאי חובה ? נכון . ניסיון בתחום המכירות. ועוד ניסיון מתחום כל כך תחרותי כמו מכירות הסלולר.

האם כעת האם יש ספק שפקיד הבנק אינו אובייקטיבי. יכול להיות שהמודעה כבר ישנה ולא עדכנית, יכול להיות /שהשתנו דברים. אבל העיקרון ברור.

מהו יועץ משכנתאות מקצועי

יועץ בהגדרה מקבל את ההכנסה  או את שכר הטרחה שלו ישירות מהלקוח. זה אחד התנאים  לשמירה על אובייקטיביות של  יועץ משכנתאות פרטי.
 פקיד משכנתאות בבנק אינו יועץ כלל, שכן את משכורתו הוא מקבל מהבנק בו הוא עובד. הבנקאי עומד ביעדים שהנהלת הבנק מציבה לו. והוא מוכר את המוצרים שמהנהלת הבנק מבקשת לשווק. לכן לא בטוח שמשכנתא שלוקחים בבנק היא משכנתא אובייקטיבית

 פקיד בנק מקצועי ככל שיהיה לא יכול להיות מוגדר כיועץ. זה סוג של הטעיה. נושא זה הועלה מספר פעמים לפיקוח על הבנקים. ואכן מספר בנקים שינו את הגדרת התפקיד של עובדי הבנק מיועצי משכנתאות למומחה משכנתאות או פקידי משכנתאות. לדעתי עובדי הבנק האלה באמת מומחים בתחומם.
כתבתי מאמר על הנושא איך לבחור יועץ משכנתאות.

צילום של ארז שמש יועץ משכנתאות עצמאי עם מחשב נייד
יועץ משכנתאות פרטי ארז שמש

אם כן מיהו יועץ משכנתאות פרטי

יועץ משכנתאות פרטי הוא איש מקצוע בעל השכלה פיננסית והבנה של עולם הבנקאות. הוא בעל ידע ב"שפה הבנקאית".
את שכר הטרחה מקבל יועץ המשכנתאות הפרטי מהלקוח ומהלקוח בלבד. לכן נשמרת האובייקטיביות שלו כלפיך בלבד. 

יועץ משכנתאות פרטי לא מקבל תגמול מגוף פיננסי כלשהו. זה אסור לפי החוק וגם לא אתי.

יועץ משכנתאות עצמאי לא מחוייב לבצע את המשכנתא של הלקוח בבנק מסויים. הכל בהתאם לתנאים הטובים ביותר שהוא משיג ללקוחות שלו. (כבר יש לך מושג לאיזה יועץ משכנתאות עצמאי אני מתכוון, התמונה שלו מפורסמת כאן בצד.)

המאמרים שלי יכולים לחסוך לך עשרות אלפי שקלים, כדאי לך להשאר מעודכן:

לוקחים משכנתא משכנתא אובייקטיבית עם יועץ משכנתאות מוסמך

בעסקה כל כך גדולה כמו לקיחת משכנתא, חשוב מאוד לדעת עם מי להתייעץ. נכון שאנו שרגילים ללכת לבנק להתייעץ. אבל הבנק הוא לא גורם אובייקטיבי. לעומתו יועץ משכנתאות מומחה הוא בלתי תלויי . אל תהמר על כספך, אתה לא יודע באיזה יום תמצא את פקיד המשכנתאות. האם הוא באמת ילך לקראתך ויתן לך את הריבית והמסלולים הטובים ביותר עבורך. את העבודה המקצועית הכה חשובה כדאי להשאיר ליועץ משכנתאות פרטי שידאג לך למשכנתא הטובה ביותר.
כל שנותר זה לדעת איך לבחור יועץ משכנתאות

חומרים נלווים להורדה:

מצגת המאמר

ארז שמש יועץ משכנתאות עצמאי
אודות כותב המאמר:

בעל תואר ראשון בכלכלה ו-MBA, הכשרות רבות והסמכות בתחומי הייעוץ הפיננסי למשפחות ולעסקים. למעלה מ-20 שנות ניסיון בתחומי הכספים והפיננסים בחברות מובילות בארץ בעיקר בתחום ההי-טק והטכנולוגיה.

נהנית? כדאי להעביר את זה הלאה.

שיתוף ב facebook
לשיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
לשיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
לשיתוף במייל

ליווי מלא לקבלת משכנתא

לפרטים נוספים >>
לחצו לפרטים נוספים

ליווי פיננסי לעסק שלך

לפרטים נוספים >>
לחצו לפרטים נוספים

המדריך ללקיחת משכנתא

להורדת המדריך מתנה >>
להורדת המדריך

בדיקת סטטוס פיננסי למשפחות

להורדת המדריך מתנה >>
להורדת המדריך
עכשיו זה קצת יותר מובן?

עולם המשכנתאות והפיננסיים עשוי מעט להפחיד, אבל בשבילי זו שפה מדוברת.
בשביל זה אני כאן – לעשות לך קצת סדר. אשמח לשתף אותך במאמרים נוספים: