החזר משכנתא של מיליון

כמה מחזירים על משכנתא של מיליון שקל – המלצות עבור תמהיל משכנתא של מיליון שקל

כמה עולה משכנתא של מיליון שקל? במאמר זה אספר לכם מהו תמהיל משכנתא מומלץ עבור החזר משכנתא על מיליון שקל ומהם המסלולים הכדאיים.

הקשיבו לפודקאסט העוסק במאמר

דיאלוג שקורה לי הרבה:

הלו, כמה תעלה לי משכנתא של מליון שקל
 מה?
אתה יועץ משכנתאות?
כן
כמה מחזירים על משכנתא של מיליון
מה שמך?
ליטל, תענה לי אני חייבת לדעת
תראי ליטל זה לא ככה, בואי נדבר קצת

כאן ניתן לצפות בסרטון המאמר - למי שממהר

צפו בסרטון העוסק במאמר

כמה עולה משכנתא של מיליון שקל? לחצו כאן וגלו כמה מחזירים על משכנתא של מיליון .

בשנת 2018 גובה המשכנתא הממוצעת שנלקחה היה 760 אלף ₪. באזורי הביקוש במקרים רבים סכום זה לא מספיק לזוגות צעירים כדי לרכוש דירה. במקרים אלה או שצריך לגייס יותר הון עצמי לרכישת הדירה או שיש צורך בלקיחת משכנתא יותר גדולה. לכן זוגות רבים מתייחסים אל החזר משכנתא על מליון שקל כאל החזר משכנתא ממוצעת. אני נתקל בלקוחות אפילו לוקחים משכנתא בסכום גבוה יותר.

הידעת? משכנתא היא הסיבה העיקרית לכאב ראש בקרב משפחות צעירות
לחיצה על גבי התמונה והמדריך שלי יעשה לך סדר.

הידעת? משכנתא היא הסיבה העיקרית לכאב ראש בקרב משפחות צעירות לחיצה על גבי התמונה והמדריך שלי יעשה לך סדר.

תמהיל להחזר חודשי של 5,000 שקלים בחודש עבור משכנתא של מיליון שקלים.

ראשי הבהרה: משכנתא זה מוצר אישי שמותאם באופן פרטני לכל משפחה ומשפחה. התמהיל כאן אינו תמהיל מומלץ, אלא תמהיל שבא לשקף את השיקולים שיש לקחת בבניית תמהיל המשכנתא.

לקחת מיליון ש"ח בהחזר חודשי של עד 5,000 ש"ח הוא מאתגר. שכן בגלל מגבלת ההחזר יש קושי לבנות תמהיל משכנתא יציב ובטוח. אבל נעשה את המיטב באילוץ ההחזר 330,000 פריים ל-30 שנים 400,000 קבועה צמודה – ל 18 שנים. חובה במרכיב קבוע של לפחות 30%- עדיין בחרתי באפיק הצמוד כי עדיין לא מדובר בפרק זמן ארוך מידי 270,000 משתנה צמודה ל-18 שנים מטרת תמהיל המשכנתא עבור מיליון שקלים בהחזר הזה הוא לצמצם את מספר השנים של המרכיב הצמוד. רצוי בין 12-18 שנים לא יותר. כך עדיין יש ירידת קרן.

"משק בית מפסיד בממוצע בעסקת משכנתא כ-160 אלף שקלים בגלל חוסר הבנה פיננסית"

המאמרים שלי יכולים לחסוך לך עשרות אלפי שקלים, כדאי לך להשאר מעודכן:

תמהיל משכנתא של מיליון שקלים בהחזר משכנתא חודשי של כ 6,000 ש"ח

330,000 פריים ל 21 שנים – לקחנו את המקסימום האפשרי במסגרת תקנות בנק ישראל 440,000 ריבית קבועה לא צמודה- ל 16 שנים. לצורך יציבות המשכנתא 230,000 משתנה צמודה ל 16 שנים יופי של משכנתא-קצב ירידת הקרן מהיר יחסית. למעלה מ-40% האפיק קבוע ולא משתנה. כ-70% מהמשכנתא לטווח קצר אמנם מצד אחד ההחזר החודשי עלה ב-1,000 שזה בהחלט הרבה. אבל מצד שני יש כאן חיסכון גדול מאוד חיסכון של למעלה מ 150,000 ש"ח.

עכשיו עשו את החשבון עד כמה שווה להתאמץ בתוספת של 500 או אפילו 1,000 שקלים בהחזר החודשי למשכנתא של מיליון שקלים כדי להביא כזה חיסכון.

שחר ממליץ על יועץ משכנתאות במודיעין
יועץ משכנתאות המלצות-המלצה של קטיה על ארז שמש יועץ משכנתא

כמה מחזירים על משכנתא של מיליון

משכנתא של 1000000 כמה החזר ?
אני אתייחס להחזר חודשי למשכנתא של מיליון שקל בשיעור של 60% מימון. כלומר מדובר במשכנתא עבור נכס שהשווי שלו בסביבות 1.67 מיליון ₪. רק לצורך הדוגמא נתייחס לתמהיל משכנתא בסיסי של : 30% בריבית פריים 70% קבועה לא צמודה.


חשוב מאוד להבין:
 כמה מחזירים על משכנתא של מיליון שקל תלוי כמובן בתמהיל.
 הדוגמא שמוצגת כאן במאמר אינה  תמהיל משכנתא מומלץ למיליון שקל.
 הדוגמא  רק נועדה לענות על השאלה משכנתא של 1000000 כמה החזר לצפות. אפילו ההחזר בתמהיל המשכנתא הזה קצת גבוהה ושמרני. אבל מה שחשוב לי להראות בפוסט זה השפעת אורך המשכנתא על החזר משכנתא של מיליון שקל.

תמהיל המשכנתא צריך להיות מותאם באופן אישי לכל לווה ורוכשי דירה באופן ספציפי ומותאם לפי יכולת ההחזר החודשי של כל לווה. תמהיל המשכנתא צריך להתחשב במצב הכלכלי, ההכנסות וההוצאות, המצב המשפחתי והתכניות המשפחתיות בעתיד. תמהיל המשכנתא שמופיע כאן לא מומלץ לרוב המשפחות. אלא נועד רק לצורך מתן אומדן גס להחזר משכנתא של מיליון שקל כפי שנראה בדוגמאות למשך המשכנתא חשיבות מכרעת על השאלה כמה עולה משכנתא של מיליון .

טבלה משווה עלויות משכנתא
טבלה משווה עלויות משכנתא

כפי שניתן לראות בטבלה המצורפת יש הפרש משמעותי הן בהחזר והן בסך העלות הכוללת של המשכנתא של מיליון שקלים.

החזר חודשי למשכנתא של מיליון שקלים הנלקחת למשך 30 שנה יעמוד בערך על 4600 ₪ לחודש לעומת זאת החזר משכנתא על מיליון שקלים הנלקחת למשך 20 שנה כ-5,600 שקל.

מצד אחד מדובר בתוספת של כ 1,000 שקלים בהחזר החודשי למשכנתא. אבל מצד שני מדובר בחיסכון של כמעט 400 אלף שקלים לאורך חיי המשכנתא. מדובר בחיסכון כל כך משמעותי וגם מדובר בצמצום אורך המשכנתא ב-10 שנים תמהיל למשכנתא של מיליון ש"ח עם החזר חודשי של כ 5,000 שקלים.

הבהרה: לא מדובר בתמהיל מומלץ. אלא תמהיל להמחשה בלבד. כאמור תמהיל הוא משהו שותאם לצרכים של כל לווה. לכל משפחה יש את המורכבות שלה, את רמת המורכבות שלה. לכן צריך להתאים כל תמהיל במידה התפורה על המשפחה. כאן אני שם תמהיל עבור משפחה טיפוסית. בעסקת טאבו יש דניה. עם הכנסות של כ 15 אלף נטו.

למה מסוכן להחזיר 5,000 ש"ח על משכנתא של מיליון

ניתן להחזיר על משכנתא של כמיליון שקלים במינימום החזר חודשי של 4700 ₪. זאת משכנתא של כ-30 שנה. זה ההחזר המינימלי שכן אי אפשר לקחת משכנתא מעבר ל-30 שנה.

חשוב: ברוב מסלולי המשכנתא של מיליון שקלים ל-30 שנה יש חשיפה לשינויי המדד ושינויי ריבית. כך שהלווים עלולים להיחשף לעליית ההחזר החודשי בצורה חדה. גם ככל שהמשכנתא יותר ארוכה כך ההשפעה של שינוי ריבית תיהיה יותר גדולה. סך ההחזר על משכנתא של מיליון שקלים שנלקחה ל-30 שנה בתמהיל בדוגמא הוא יותר מ 1.8 מיליון שקלים. מדובר במשכנתא מאוד יקרה. תוספת להחזר יביא לחיסכון בסך הכסף שנשלם לבנק וגם יקטין את הסיכון שלנו לתשלומי המשכנתא. כי אנחנו נגמור את תשלומי המשכנתא יותר מוקדם ונהיה חשופים פחות לסיכון של חוסר תעסוקה או אי יכולת החזר לעומת משכנתא ארוכה של 30 שנה

 

זו דוגמא מצויינת להראות את ההשפעה של משך המשכנתא על ההחזר שלכם. לאורך המשכנתא השפעה גבוהה יותר על סך התשלומים מאשר הריבית. ניתן לראות את ההבדל בהחזר של במשכנתא של מיליון שקלים כמה החזר לצפות.

כמה ריבית משלמים על משכנתא של מיליון

לסיכום המאמר  צריך להבין שבמשכנתא מדובר על כמה החזרים
משכנתא של 1000000 כמה החזר: כאן הכוונה להחזר חודשי. ניתן להחזיר על משכנתא של כמיליון שקלים במינימום החזר חודשי של 4700 ₪. זאת משכנתא של כ-30 שנה. זה ההחזר המינימלי שכן אי אפשר לקחת משכנתא מעבר ל-30 שנה.

כמה ריבית משלמים על משכנתא של מיליון.  בדוגמא במאמר משלמים ריבית של כ387 אלף שקלים לאורך חיי המשכנתא. מדובר גם על תשלום עבור הצמדות כי חלק מתמהיל המשכנתא של מיליון נלקח במסלולים צמודים.  .
 
כמה ריבית משלמים על משכנתא של מיליון שקל בחודש -סכום  משתנה בכל החזר חודשי. כך בנוי לוח סילוקין שפיצר. שזה נושא כבר לפוסט נפרד.

עד כאן להפעם בכל מה שקשור למשכנתא של מיליון שקל.

חומרים נלווים להורדה:

מצגת המאמר

אודות כותב המאמר:

בעל תואר ראשון בכלכלה ו-MBA, הכשרות רבות והסמכות בתחומי הייעוץ הפיננסי למשפחות ולעסקים. למעלה מ-20 שנות ניסיון בתחומי הכספים והפיננסים בחברות מובילות בארץ בעיקר בתחום ההי-טק והטכנולוגיה.

נהנית? כדאי להעביר את זה הלאה.

Share on facebook
לשיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
לשיתוף בוואטסאפ
Share on email
לשיתוף במייל

ליווי מלא לקבלת משכנתא

לפרטים נוספים >>
לחצו לפרטים נוספים

ליווי פיננסי לעסק שלך

לפרטים נוספים >>
לחצו לפרטים נוספים

המדריך ללקיחת משכנתא

להורדת המדריך מתנה >>
להורדת המדריך

בדיקת סטטוס פיננסי למשפחות

להורדת המדריך מתנה >>
להורדת המדריך

עכשיו זה קצת יותר מובן?

עולם המשכנתאות והפיננסיים עשוי מעט להפחיד, אבל בשבילי זו שפה מדוברת.
בשביל זה אני כאן – לעשות לך קצת סדר. אשמח לשתף אותך במאמרים נוספים:

סגירת תפריט
WhatsApp chat