מדריך פיננסי להורדה

כמה משכנתא אפשר לקחת בשנת 2020

כמה משכנתא אפשר לקחת זו אחת השאלות החוזרות בכל פגישה. זו אחת השאלות שעולות עוד בשלב חיפוש הדירה. כמה משכנתא אפשר לקבל תלויה במספר תנאים. במאמר כאן אפרט ואתן דוגמאות והסברים. כך שבסיום המאמר תיהיה לך היכולת לדעת כמה משכנתא אפשר לקבל.

אז כמה משכנתא אני יכול לקבל

רכישת דירה ראשונה עד 75% 

  • שיפור דיור עד 70% (*) 
  • רכישת דירה שנייה עד 50% (*) 
  • לכל מטרה החזר חובות 50% (*) 
  • עידכון חשוב : בעקבות משבר הקורונה בנק ישראל התיר לקיחת משכנתא לכל מטרה לצורך החזר הלוואות עד 70% משווי הנכס
  • כאשר רוצים לבצע משכון דירה עבור קניית דירה שניה או יש חשיבות אם יש משכנתא על הנכס הקיים.

בסוף המאמר ארחיב על מצב של משכון נכס קיים לטובת קניית נכס נוסף.

כמה משכנתא אפשר לקחת ב 2020-דוגמא מספרית (בכסף ולא באחוזים)

נניח מחיר דירה 1.6 מ' שקל אם מדובר בדירה ראשונה ניתן לקחת משכנתא של 1.2 מ' אם מדובר בדירה חליפית, כלומר מוכרים את דירתך וקונה דירה אחרת ניתן לקחת משכנתא 1.12 מ משכנתא לדירה שנייה עד 800 אלף כל הד זה מאוד בגדול.

 יש כמה התניות וניואנסים קטנים, על כך בהמשך המאמר.

האם כדאי תמיד לבקש את מקסימום משכנתא שאפשר לקחת

ובכן לא תמיד כאן כדאי לשים לב. לבנקים יש מדרגות ריבית הבנקים מדרגים את ריבית המשכנתא בהתאם לשיעור המימון. לא אסבך אותך בנוסחאות וחישובים. אבל ככל שהבנק נותן משכנתא בסכום גדול יותר ממחיר הדירה כך הריבית עולה. מדרגות ריביות המשכנתא:

משכנתא בגובה של עד 45% ממחיר הדירה ריביות נמוכות
בין 45% עד 60% ריביות רגילות
מעל 60% רביות קצת יותר גבוהות
ב 75% הבנק כבר יודע שהמצב של הקונים לחוץ והרביות גבוהות יחסית

אז למה זה בכלל חשוב? נחזור לדוגמא למעלה של רכישת נכס ב 1.6 מליון שקלים לאחר שנעזרת בטופס בדיקת סטטוס הפיננסי שניתן להורדה בחינם. ולאחר שערכת את כל החישובים הבנת שיש צורך לקחת 740 אלף שקל משכנתא. דבר ראשון מזל טוב, סימן שיש לך קרוב ל 860 אלף הון עצמי לרכישת הדירה. זה לא מובן במציאות של היום.

אבל רגע, צריך להתחשב בשיעור מימון של הבנק. שיוער המימון של הבנק הוא כ 46.2% , כן קצת מעל 45%. כך מחושב שיעור המימון 740/1600=46.2% .
אותם 20 אלף שגרמו לכך שנעבור את מדרגת שיעור מימון  45% . לכן והריביות הופכות לגבוהות יותר וחבל. בדרך כלל הבנק יזהיר אותך. אבל כדאי לבוא מוכן וכבר להיות במדרגת שיעור המימון בשביל לקחת משכנתא אופטימלית עוברך.

מדהים לראות כיצד התוספת הקטנה של עשרים אלף שקל תשפיע על סך התשלומים שלך לבנק?

נמשיך עם אותה דוגמא של משכנתא בסכום של 740 אלף שקלים. פעם אחת חישוב סך תשלומים עם ריבית משכנתא מעודכנת עבור אחוז מימון של 45 אחוז ופעם עם ריבית משכנתא ממוצעת באחוז מימון של מעל 60%. תמהיל סטנדרטי.

בטבלה אפשר לראות שתוספת למשכנתא של רק 20 אלף; גרמה לתשלום ריבית של קרוב ל 70 אלף לאורך חיי המשכנתא. זה תשלום מיותר. בנוסף החזר משכנתא ממוצע בשיעור מימון של 45% נמוך יותר זול ב 181 שקל. בכלל יצא טוב. לכן חשוב לבדוק אם עוברים את מדרגת ריביות המשכנתא והאם אפשר להשלים את ההפרש מהון עצמי.

המאמרים שלי יכולים לחסוך לך עשרות אלפי שקלים, כדאי לך להשאר מעודכן:

כמה משכנתא אפשר לקחת תלוי גם ביכולת החזר המשכנתא החודשי

לפני שלוקחים משכנתא אופטימלית יש הרבה דברים שכדאי לבדוק. רצוי מאוד בהחלטה כל חשובה להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי. להחלטה על תמהיל המשכנתא ועל ההחזר החודשי השפעה גדולה מאוד על איכות החיים בל המשפחה בעתיד. ייעוץ משכנתא אובייקטיבי יעזור לך לקחת משכנתא אופטימלית.

בדיקת החזר משכנתא חודשי זה הדבר החשוב ביותר בלקיחת המשכנתא לדעתי. תקנת בנק ישראל מאפשרת החזר משכנתא חודשי בשיעור של עד 40% מההכנסה הפנויה. פועל הבנקים לא נוטים לאשר משכנתא בגובה של יותר מ 35% מההכנסה הפנויה נטו. ובהכנסה נמוכה אפילו מגבילים ל 30%. יש בכך הגיון. הבנקים מפחדים שהקונים לא יוכלו לעמוד בהחזרי המשכנתא בעתיד.

וביננו זה גם הפחד שלך, לכן חשוב להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי שישמור עליך בעסקה כל משמעותית כתבתי בהרחבה על החזר משכנתא חודשי מומלץ.

בתהליך רכישת דירה בחודשים הקרובים. חבל להמר על כספך.
זה הזמן להתקשר אלי עכשיו ולהתחיל לחסוך כסף 054-8600447

כמה משכנתא אפשר לקחת על דירה שניה

משכון דירה עבור קניית דירה שניה, אם יש בבעלותך דירה וברצונך לקנות דירה שנייה בלי למכור את הנוכחית. כלומר בתום התהליך יהיו בבעלותך שתי דירות. במשפט אחד, משכנתא לדירה שנייה אפשר לקחת עד 50% מהדירה הנוכחית בניכוי המשכנתא שיש עליה כיום. אבל זה על קצה המזלג.

כדי להבין לעומק כיצד אפשר לעשות משכון נכס קיים לטובת קניית נכס נוסף כתבתי את המאמר משכנתא לדירה שנייה אפשר לקחת. 

חשוב לדעת שאם רוצים לקנות דירה שנייה במשכון הדירה הנוכחית. בנק ישראל מגביל את המשכנתא שניתן לקחת עד 50% משווי הדירה הנרכשת. למשל יש בבעלותך דירה בשווי של 2 מ' ₪ ללא משכנתא. ומצאת דירה להשקעה בשווי של 900 אלף. בעבר יכלת לקחת משכנתא על הדירה הנוכחית ולקנות את הדירה להשקעה. אבל תקנת בנק ישראל מגבילה את גובה המשכנתא על דירה שניה עד 50% מהדירה הנרכשת. כלומר ניתן לקחן רק 450 אלף למרות שתיאורטית ניתן לקחת מליון.

ניתן לקרות בהרחבה על 
כמה משכנתא אפשר לקחת לצורך קניית דירה שניה ללא הון עצמי.

משק בית מפסיד בממוצע כ 140,000 ש"ח בעסקת משכנתא בגלל חוסר ידע פיננסי כדאי לך להתקשר אלי כבר עכשיו ולהתחיל לחסוך 054-8600447

כמה משכנתא אפשר לקחת בביצוע משכון דירה לצורך הלוואה או החזר חובות

גם כאן ניתן לבצע הגדלת משכנתא כהלוואה לכל מטרה. כאשר המטרה היא בדרך כלל איחוד הלוואות או החזר הלוואות יקרות. גם כאן ניתן לקרת עד 50% משווי הנכס בניכוי משכנתא קיימת לסיכום, יש הרבה מאוד גורמים שצריך לקחת בחשבון כאשר רוצים לקחת משכנתא אופטימלית. כאשר בודקים כמה משכנתא אפשר לקחת.יש הרבה גורמים שצריך להתחשב בהם , חשוב מאוד להשתמש בייעוץ משכנתא אובייקטיבי.

עדות שחר פליישמן על ארז שמש יועץ משכנתאות

תקנה חדשה ניתן לקחת משכנתא של 70% לכל מטרה

בעקבות משבר הקורונה שפקד את ארצנו בתחילת שנת 2020 בנק ישראל פרסם מספר תקנות שנועדו להקל על משקי הבית בהתמודדות עם המשבר. 
יש אפשרות לקחת הלוואה לכל מטרה או משכנתא לכל מטרה עד שיעור של 70% משווי הנכס.
ההתניה היחידה היא שהמטרה היא לא רכישת נכס נוסף
בנק ישראל רצה לעזור למשפחות להקטין את נטל החזר ההלוואות שלהם ולמחזר הלוואות יקרות דרך משכנתא.
המטרה כאמור לא היתה לאפשר מינוף ורכישת נכסים נוספים

אודות כותב המאמר:

בעל תואר ראשון בכלכלה ו-MBA, הכשרות רבות והסמכות בתחומי הייעוץ הפיננסי למשפחות ולעסקים. למעלה מ-20 שנות ניסיון בתחומי הכספים והפיננסים בחברות מובילות בארץ בעיקר בתחום ההי-טק והטכנולוגיה.

נהנית? כדאי להעביר את זה הלאה.

Share on facebook
לשיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
לשיתוף בוואטסאפ
Share on email
לשיתוף במייל

ליווי מלא לקבלת משכנתא

לפרטים נוספים >>
לחצו לפרטים נוספים

ליווי פיננסי לעסק שלך

לפרטים נוספים >>
לחצו לפרטים נוספים

המדריך ללקיחת משכנתא

להורדת המדריך מתנה >>
להורדת המדריך

בדיקת סטטוס פיננסי למשפחות

להורדת המדריך מתנה >>
להורדת המדריך

עכשיו זה קצת יותר מובן?

עולם המשכנתאות והפיננסיים עשוי מעט להפחיד, אבל בשבילי זו שפה מדוברת.
בשביל זה אני כאן – לעשות לך קצת סדר. אשמח לשתף אותך במאמרים נוספים:

סגירת תפריט
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
WhatsApp chat