עמלות בנקאיות

כל מה שרצית לדעת על תעודת זהות בנקאית

בנק ישראל חייב את הבנקים, להנפיק ללקוחות, תעודת זהות בנקאית, הוראת ניהול בנקאי תקין 425 (למי שרוצה לדייק). בנק ישראל חייב את כל הבנקים לספק לנו הלקוחות, מידע בסיסי, שעד היום היה קושי לקבלו בצורה פשוטה וברורה.

בסוף כל חודש פברואר בכל שנה,הבנקים אמורים לשלוח אלינו את תעודת הזהות בנקאית שלנו. טוב לא ממש לשלוח, צריך להוריד את התעודה מאתר הבנק. מתחבאת אי שם בתפריטי האתר. אבל אל דאגה, בהמשך הכתבה יש פירוט איך להוציא את התעודה בכל בנק.

למה חשוב להסתכל על תעודת זהות בנקאית

רבים לא מבינים שהשירותים שאנו מקבלים מהבנק עולים כסף. אנו רוכשים שירות או מוצרים בנקאיים שעולים כסף. עד לאחרונה לא יכלנו להשוות את המחיר שאנו משלמים לבנק בגין השירותים שאנו רוכשים מהם.

בסקר שנערך לאחרונה,התברר באופן מפתיע, שרוב הנשאלים לא ידעו שישנם הבדלים כאלה משמעותיים של המחירים של השירותים בין הבנקים השונים. העמלות שגובה בנק אחד על שירות שונים מהעמלה שגובה בנק אחר על אותו שירות בדיוק.

עד כמה שזה לא נשמע הגיוני, עד היום אנו כלקוחות לא יכולנו לדעת נתונים בסיסיים כמו למשל: כמה עמלות אנחנו משלמים בשנה, מה סך תשלומי הריבית על הלוואות או אפילו אפילו לדעת כמה אנחנו משלמים על המינוס בבנק הייתה משימה בלתי אפשרית ממש. קבלת מידע על איזו ריבית אנחנו משלמים על הלוואות השונות שלנו נחשבה למשימה קשה.

משק בית מפסיד בממוצע בעסקת משכנתא כ-160 אלף שקלים בגלל חוסר הבנה פיננסית

זה ממש סכום מטורף. רק לחשוב מה אפשר לעשות עם סכום כזה: טיסות לחו"ל, בגדים, חוגים וחופשות.

מה כוללת תעודת זהות בנקאים 2018

תעודת זהות בנקאית נותנת לנו מידע אודות הפעילות בשנה האחרונה מבחינת נכסים ,התחייבויות, עמלות, ריביות על פיקדונות וכו.

– כל הנכסים שנמצאים בחשבון הבנק שלנו – מה הריבית על הפקדונות שיש לנו. נקודות יציאה של הפקדונות. כאמור הכל נכון ליום ה-31.12.

– עמלות: בפרק זה מרוכזים כל העמלות שאנו משלמים לבנק לפי נושאים כמו עו"ש, ניירות ערך, אשראי ועוד.

עצה חשובה: לבנקים יש מסלולי עמלות מופחתים. רק שמשום מה הם אינם מעוניינים לספר לציבור על כך. במקום לשלם בנפרד על כל פעולה , ניתן לבחור חבילה בהתאם לאופי השימוש שלנו במוצרי הבנק. בטלפון אחד תוכלו לחסוך מאות שקלים עוד על חיסכון בעמלות ניתן לקרוא במאמר של משרד האוצר איך לחסוך בעמלות הבנק 

כיצד הנתונים בתעודת הזהות הכלכלית יכולה לעזור לנו

1. במסגרת תעודת זהות בנקאית נוכל לקבל מידע אודות העמלות שאנחנו משלמים. זה בסיס למו"מ עם הבנק שלנו. ידע הוא הבסיס למשא ומתן ושיפור התנאים.

כמו כן נוכל ללכת לבנק אחר שמציע לנו לעבור אליו ולקבל הערכה של ההוזלה בעלות העמלות בהתאם לדפוס הפעילות שלנו המתוארת בתעודת הזהות הפיננסית.

תעודת זהות בנקאית
תעודת זהות בנקאית

2. קבלת הלוואה מבנק אחר: כיום אם אנחנו רוצים לקבל הלוואה מבנק אחר שמציע הצעה אטרקטיבית. לבנק החדש יש קושי להעריך אותנו כלקוחות. ולכן הבנק מתקשה לתת לנו ריבית יותר אטרקטיבית. תעודת הזהות הבנקאית , אמורה לעזור לשכלל את שוק האשראי הבנקאי אשר נשלט ברובו על ידי פועלים ולאומי . כך בנקים קטנים יותר יוכלו לתת הלוואות ללקוחות בנקים אחרים ביתר קלות.

3. במידה ונרצה בכלל לעבור בנק ,הבנק החדש יוכל לדעת הרבה מידע על האיתנות הפיננסית שלנו כלקוחות. תעודת הזהות הפיננסית שהיא בפורמט זהה לכל הבנקים תעזור לבנק החדש להעריך אותנו כלקוחות ולזכות בתנאים טובים יותר לעומת המצב שבו לבנק אין מידע שעוזר לו להעריך את הלקוח החדש.

4. עד כמה היינו במינוס בשנה הקודמת. מה שמצביע על ההתנהלות הכלכלית שלנו. כמה עלה לנו המינוס הזה בתשלומי ריבית חובה לבנק.

מה לא רואים בתעודת הזהות הבנקאית

לא נוכל לראות נתונים על חשבונות בבנק אחר- הגיוני אבל גם לא נראה הוצאות על תשלומי משכנתא שלך. משום שבמקרה ומדובר בשני בני הזוג שרשומים כלווים. הבנק לא יכול להציג את הנתונים המשותפים בדו"ח של אחד מהם.

המאמרים שלי יכולים לחסוך לך עשרות אלפי שקלים, כדאי לך להשאר מעודכן:

כמה קל לעבור בנק בשנת 2018 בעזרת תעודת זהות כלכלית

פעם זה היה נחשב משימה בלתי אפשרית לעבור בנק, הבנקים טיפחו את האשליה הזו כי רצו לשמור את לקוחותיהם אצלם. אולם כיום ,לעבור בנק זה קל מאוד. וכדאי לדעת זאת. אם קיבלתם הצעה טובה יותר בבנק אחר, אך תתנו לחשש מהבירוקרטיה לעצור אתכם. הבנק החדש יבקש מכם ייפוי כוח להעביר הוראות קבע לחשבון החדש. עליכם לעשות רשימה של נותני השירותים ולהודיע להם שהחלפתם כרטיס אשראי. ההתעסקות הזאת שאמנם לוקחת זמן, עשויה לחסוך לכם מאות שקלים בשנה.

עוד על תעודת זהות בנקאית ניתן ללמוד באתר בנק ישראלובמאמר כאן .

רשימת קישורים והסברים להוצאת תעודת זהות בנקאית בבנקים המובילים:

תעודת זהות בנקאית בנק הפועלים: תעודת זהות בנקאית בנק הפועלים כוללת שני דוחות שונים. תעודת זהות בנקאית בנק הפועלים מקוצר ומורחב. לקוחות הבנק הרוצים לקבל תעודת זהות בנקאית בנק הפועלים יכולים ללחוץ על הקישור כאן,
או להתקשר למוקד הבנק כוכבית 2407.

תעודת זהות בנקאית נשלחת ללקוחות הבנק עד ה-28.2

המדריך המלא ללקיחת משכנתא כולל:

תעודת זהות בנקאית בנק לאומי: ניתן להרשם לקבלת תעודת זהות בנקאית בנק לאומי בקישור כאן, והדו"ח ישלח אליכם. 

חומרים נלווים להורדה:

אודות כותב המאמר:

בעל תואר ראשון בכלכלה ו-MBA, הכשרות רבות והסמכות בתחומי הייעוץ הפיננסי למשפחות ולעסקים. למעלה מ-20 שנות ניסיון בתחומי הכספים והפיננסים בחברות מובילות בארץ בעיקר בתחום ההי-טק והטכנולוגיה.

נהנית? כדאי להעביר את זה הלאה.

Share on facebook
לשיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
לשיתוף בוואטסאפ
Share on email
לשיתוף במייל

ליווי מלא לקבלת משכנתא

לפרטים נוספים >>

ליווי פיננסי לעסק שלך

לפרטים נוספים >>

המדריך ללקיחת משכנתא

להורדת המדריך מתנה >>

בדיקת סטטוס פיננסי למשפחות

להורדת המדריך מתנה >>

עכשיו זה קצת יותר מובן?

עולם המשכנתאות והפיננסיים עשוי מעט להפחיד, אבל בשבילי זו שפה מדוברת.
בשביל זה אני כאן – לעשות לך קצת סדר. אשמח לשתף אותך במאמרים נוספים:

סגירת תפריט
WhatsApp chat