יועץ משכנתאות מומלץ מלווה כל הדרך אל הדירה שלך

איך לבחור יועץ משכנתאות מומלץ

ארז שמש יועץ משכנתאות במודיעין
יועץ משכנתא פרטי -ארז שמש
איך בוחרים יועץ משכנתאות מומלץ

כיום אין רגולציה בתחום. אין צורך ברישיון כדי להיות יועץ משכנתא. ומכיוון שהמודעות וההבנה של קונים לחשיבות ייעוץ משכנתא אובייקטיבי עולה. התחום שואב אליו יועצים נוספים. 
יועצי משכנתאות מומלצים יכולים לחסוך לך סכומים גדולים ולהתאים משכנתא אופטימלית התפורה בדיוק למידות שלך. יועץ משכנתא פרטי יבנה משכנתא אובייקטיבית עבורך.
על פי הערכת בנק טפחות כ-20%-30% מלוקחי המשכנתא נעזרים ביעוץ משכנתא אובייקטיבי. ואני מאמין שאחוז זה ילך ויגדל. כפי שרואים במדינות אחרות. לכן יש חשיבות ליכולת שלך בבחירת יועץ משכנתאות מומלץ.

משק בית מפסיד בממוצע בעסקת משכנתא כ-160 אלף שקלים בגלל חוסר הבנה פיננסית

זה ממש סכום מטורף. רק לחשוב מה אפשר לעשות עם סכום כזה: טיסות לחו"ל, בגדים, חוגים וחופשות.

כאן ניתן לצפות בסרטון המאמר - למי שממהר
צפו בסרטון העוסק במאמר

כימיה אישית - אחד הדברים החשובים בבחירת יועץ משכנתאות עצמאי

כימיה אישית היא אחד הדברים החשובים ביותר בשיקולים בבחירת יועץ משכנתאות עצמאי, אבל הוא אחד הקשים למדידה ולהשוואה. ייעוץ משכנתאות מומלץ, הוא הרבה מעבר לייעוץ טכני. כדי לקחת תמהיל משכנתא מומלץ היועץ חייב להיות מסוגל להכיר את הלקוח. יועץ משכנתא פרטי חייב להבין בתחומים נוספים כמו מימון, כלכלת משפחה וכ'.
חשוב לראות שיש תקשורת טובה עם יועץ המשכנתאות. חייבים להרגיש שהיועץ יוכל באמת "לספק את הסחורה" להביא לך את תמהיל משכנתא המומלץ עבורך.

מדובר בליווי לא קצר, יועץ המשכנתא מלווה את הלקוח לאורך כל תקופת לקיחת המשכנתא עד קבלת הכסף מהבנק. לכן יועץ משכנתאות מומלץ הוא כזה שנעים לנו לדבר איתו והוא נותן תחושת ביטחון.

עצה חשובה: לא לוותר על שיחת טלפון קצרה עם היועץ, להתרשם מהפגנת המקצועיות, מרמת הסבלנות .

שאלות לבדיקת ניסיון מקצועי כיועץ משכנתאות פרטי

ניסיון מקצועי של יועץ משכנתא פרטי  והשכלה פיננסית פורמלית הם תנאים הכרחיים בייעוץ כה מורכב וחשוב.
כמו כן כדאי לשאול את היועץ:

  •  עם אילו בנקים יועץ משכנתאות האובייקטיבי עובד?
  • כמה פגישות כלולות במסגרת הליווי
  • האם היועץ מצטרף לפגישה בבנק לחתימות על המשכנתא
  • כמה תמהילי משכנתא היועץ בונה עבורך
  • לכמה בנקים היועץ מגיש את הבקשה
  • אם הוא מכיר בנקאים גם בדרגים גבוהים יותר מאשר הפקיד בסניף
  • כמה שנים יועץ המשכנתאות פעיל?
  • כמה תיקים הוא עושה בחודש ?
  • האם יועץ המשכנתאות מקצועי ורציני חבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות
יועץ משכנתאות פרטי המלצה של מרינה
יועץ משכנתאות פרטי המלצה של מרינה

חברות בהתאחדות יועצי המשכנתאות

חלק מהבדיקה צריכה להיות עד כמה יועץ המשכנתאות מתייחס ברצינות למקצוע. בגלל שאין רגולציה יש לא מעט מאוד יועצי משכנתאות. שמציעים הרים וגבעות והבטחות שווא. כדאי לבדוק שבחרתם יועץ משכנתאות רשום החבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות.

התאחדות יועצי המשכנתאות הוא גוף מקצועי של יועצי משכנתאות שדואג להדרכות, הכוונה, בחינות ליועצים חדשים וגם ועדת אתיקה. ליועץ משכנתאות אובייקטיבי, החבר בהתאחדות אינטרס ברור לספק לך ייעוץ משכנתא אובייקטיביולעמוד בסטנדרט גבוהה של חברי ההתאחדות.
יועץ משכנתאות מומלץ הוא כזה שלוקח את המקצוע שלו ברצינות ולכן חבר בגוף מקצועי.

עצה חשובה: ניתן לבדוק בדף ההתאחדות האם יועץ המשכנתא העצמאי חבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות

המאמרים שלי יכולים לחסוך לך עשרות אלפי שקלים, כדאי לך להשאר מעודכן:

נוכחות ופעילות של היועץ ברשתות החברתיות

ריבוע ירוק עם כיתובת בשחור שקורא לחתום על משכנתא בבנק עם יועץ משכנתאות פרטי

בדיקה נוספת עד כמה יועץ המשכנתאות פעיל ברשתות החברתיות. האם יש לו דף עסקי פעיל בפייסבוק. עד כמה הדף של היועץ מתעדכן בתוכן ופוסטים.

דף מעודכן באופן תדיר מעיד גם על הרצינות של היועץ. וגם על מידת שמירת הקשר של יועץ משכנתא עם קהל הלקוחות שלו. זה מעיד עד כמה היועץ משתף את הידע שלו. כמו כן כדאי לבדוק האם ליועץ המשכנתאות המומלץ יש אתר אינטרנט פעיל ומעודכן.

אם אנחנו כבר מדברים על דף עסקי, מזמין אותך לעקוב אחר הדף שלי ארז שמש יעוץ פיננסי ומשכנתאות. מזמין אותך לעקוב אחר הדף שלי לייק יתקבל בברכה.

האם יועץ משכנתאות חייב להיות עובד בנק לשעבר?

לדעתי האישית, יוצא המערכת הבנקאית, ובעיקר יוצא טרי של המערכת עלולה להפריע ולפגום בייעוץ. 
לדעתי יועץ יוצא המערכת הבנקאית עלול להפריע?

1) היועץ יוצא הבנק מוטה פעמים רבות לבנק ממנו יצא. יש לו נטייה טבעית לפנות לבנק בו הוא עבד,אותו הוא מכיר. זה נוח מאוד

2) מי שעבד שנים רבות בבנק רגיל הרבה פעמים לצורת החשיבה של הערכת הבנקאית. הראיה המערכתית של הבנק נצרבת בו. ייעוץ משכנתאות מומלץ הוא כזה אשר נותן ראיה שונה, לא מקובעת. במקצוע הזה צריך ראיה מחוץ לקופסה לפעמים

יועץ משכנתאות מחיר

מחיר הוא פרמטר חשוב. כתבתי מאמר חשוב על כמה עולה יועץ משכנתאות. ממליץ לקרוא. יש פער גדול במקצועיות ובשירות שיועצי משכנתאות נותנים. לכן נושא המחיר עלול לבלבל כשמדברים על מחיר.
חשוב מאוד להבין:

1) מה כולל הליווי עליו משלמים. חייבים להשוות את התמורה בין הצעות שונות ליעוץ משכנתאות. על כך כתבתי בתחילת המאמר.

2) להבין שלא משלמים ליועץ על שעות העבודה שלו על התיק. המחיר שמקבל היועץ הוא על שנות הניסיון, על שנות הלימוד, על הידע שיועץ המשכנתאות צבר. כל זה מגולם לתוך השאלה כמה עולה יועץ משכנתאות.

3) אין ארוחות חינם, יועץ במחיר זול עלול להוביל לשירות באיכות נמוכה. על כך אכתוב בהמשך המאמר.

יועץ משכנתאות זול

מכיוון שהתחום עדיין ללא רגולציה יש טווח גבוהה מאוד של מחירים וניתן למצוא יועץ משכנתאות זול.
 השאלה כמה עולה יועץ משכנתאות תלויה בתועלת שהיועץ יביא. יועץ משכנתאות זול לא מעיד על יועץ שבסופו של דבר על משכנתא אופטימלית. הרבה פעמים מחיר זול גורם ליועץ לצמצם את השירות, להקטין את השעות שהוא מקדיש לתיק. אולי מצאת יועץ משכנתאות זול, אבל המחיר שהלקוח ישלם לבנק על משכנא כזו כבד מאוד. משלמים ליועץ עבור הידע המקצועיות ההבנה בתחום כה מורכב. לכן חשוב להבין שאם רצית משכנתא אופטימלית עם תמהיל משכנתא מומלץ לא תמיד כדאי לבחור רק ביועץ משכנתאות זול

ממה להיזהר כשמחפשים יועץ משכנתאות מומלץ

יועץ שמבטיח את הריבית הכי זולה: להתרחק מיועץ שמבטיח את המשכנתא הכי זולה . ראשית אי אפשר להבטיח דבר כזה.. שנית, מי שמבטיח ריבית מתייחס למקצוע רק כאל סוחר ריביות וזה צד קטן בכל תהליך יעוץ המשכנתאות. בניית תמהיל מותאם אישית לצורך קבלת תמהיל משכנתא מומלץ הרבה יותר חשוב. 

יועץ משכנתאות זול: אני לא חושב שצריך לשלם ביוקר, בכלל לא. אבל כשמחפשים יועץ משכנתאות מומלץ , הידע הניסיון והמקצועיות לש היועץ חשובים מאוד. כמו כל דבר בחיים אין ארוחות חינם. אם מחיר היועץ נמוך משמעותית מהמחיר הממוצע במקרים רבים סביר להניח שהשירות שיתקבל לא יהיה הטוב ביותר עבורך. 
יועץ שמבקש שכר נמוך כנראה חדש בתחום וללא הרבה נסיון. כך יש סיכון שהמשכנתא שיציע לך לא תיהיה משכנתא אופטימלית. וגם יתכן והיועץ לא יבצע את העבודה עד הסוף כי ביקש מחיר נמוך יחסית אולי לא יתאמץ במשא ומתן , יפנה למעט בנקים וכ'.
אפשר לקרוא עוד בהרחבה במאמר כמה עולה ייעוץ משכנתאות.

הבטחה לא הגיונית לחיסכון עצום: נניח הבטחה לחיסכון של 300 אלף או 500 אלף על משכנא של נניח 1 מ' – יועצי משכנתאות שמבטיחים חיסכון מופרז יחסית לגובה המשכנתא לא יכולים להיות יועצי משכנתאות מומלצים. קל מאוד להראות חיסכון מופרז, היועץ משנה את הפרמטרים הכלכליים במודל. וכמגע קסם החיסכון מרקיע שחקים. גובה החיסכון מפתה לקוחות רבים. דווקא יועץ משכנתאות מומלץ ייתן הערכות שמרניות. יועץ משכנתאות מומלץ דווקא יחשוף את הפרמטרים וההנחות שלו במודל. יועץ משכנתאות פרטי ידאג להסביר ללקוח את המסלולים והסיבה לבניית התמהיל.

היזהרו משרלטנים ומהבטחות שווא: כאמור, אין רגולציה במקצוע. לכן החובה שלך לבחור בקפידה את יועץ המשכנתא. יש נטייה של יועצים שרלטנים לפתות לקוחות לקחת את היעוץ שלהם. על ידי הבטחות גדולות וחסכונות מופרזים. יועץ משכנתאות מומלץ הוא דווקא השמרן בהנחות החיסכון במשכנתא . הוא זה שבאמת רוצה לשמור עליך ועל משפחתך. יועצי משכנתאות מומלצים יבנו עבורך משכנתא אובייקטיבית. זה היועץ אשר יזהיר מלקיחת צעדים מסוכנים שעלולים להשפיע על המשכנתא שלך בעתיד וימליץ לך על משכנתא אופטימלית.

מאמר חשוב בגלובס, המתאם סיפור של איש פיננסים סקפטי והשינוי שעבר בהכרה בתפקיד החשוב של יועץ המשכנתאות אובייקטיבי. חובה לקרוא.


אם הגעת עד לכאן מגיע לך צל"ש כי זה אחד המאמרים הארוכים ביותר באתר. אבל הנושא מאוד חשוב. לכן חייב הייתי להרחיב. ניסיתי להסביר במספר נקודות איך לבחור יועץ משכנתאות מומלץ.

הקשיבו לפודקאסט העוסק במאמר
חומרים נלווים להורדה:

מצגת המאמר

ארז שמש יועץ משכנתאות עצמאי
אודות כותב המאמר:

בעל תואר ראשון בכלכלה ו-MBA, הכשרות רבות והסמכות בתחומי הייעוץ הפיננסי למשפחות ולעסקים. למעלה מ-20 שנות ניסיון בתחומי הכספים והפיננסים בחברות מובילות בארץ בעיקר בתחום ההי-טק והטכנולוגיה.

נהנית? כדאי להעביר את זה הלאה.
שיתוף ב facebook
לשיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
לשיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
לשיתוף במייל

ליווי מלא לקבלת משכנתא

לפרטים נוספים >>
לחצו לפרטים נוספים

ליווי פיננסי לעסק שלך

לפרטים נוספים >>
לחצו לפרטים נוספים

המדריך ללקיחת משכנתא

להורדת המדריך מתנה >>
להורדת המדריך

בדיקת סטטוס פיננסי למשפחות

להורדת המדריך מתנה >>
להורדת המדריך
עכשיו זה קצת יותר מובן?

עולם המשכנתאות והפיננסיים עשוי מעט להפחיד, אבל בשבילי זו שפה מדוברת.
בשביל זה אני כאן – לעשות לך קצת סדר. אשמח לשתף אותך במאמרים נוספים: