באיזה בנק כדאי לקחת משכנתא

באיזה בנק כדאי לקחת משכנתא בשנת 2022

באיזה בנק כדי לקחת משכנתא?  התשובה תלויה בפרמטרים כמו: מה אחוז המימון המבוקש, האם מדובר במשכנתא לעצמאים, משכנתא ליחידים,שכיר בעל שליטה בחברה  בע"מ
בנקים למשכנתאות יוצאים במאמץ שיווקי להגדלת נתח שוק. ולכן מציעים לתקופות קצרות ריביות משכנתא נמוכות.

שנת 2022 מאופיינת בעומס גדול של הבנקים למשכנתאות. לכן אם מדובר בביצוע מהיר ,כדאי לבחור בנק עם מערך תפעול מיומן ומהיר.
מה שכן אפשר לומר כמעט בודאות: כדאי להוציא  אישור עקרוני למשכנתא בבנק בו מתנהל חשבון עובר ושב שלך.

יש הבדלים גדולים בין בנקים למשכנתאות.לכל בנק יש מאפיינים שונים, ורצון לפנות לקהל שונה. אשר משפיעים על הצעות למשכנתא. 
במאמר אני מפרט מה היתרונות בכל בנק ולאיזה בנקים כדאי לפנות לצורך לקיחת משכנתאות שונות.למשל באיזה בנק הכי כדאי לקחת משכנתא לרווקים,  הבנק הכי טוב בלקיחת משכנתא לעצמאים וכ'.

כמה בנקים למשכנתאות יש?

שוק המשכנתאות בשנת 2022 שובר שיאים בהיקף המשכנתאות שהציבור לוקח בכל חודש. לכן ,יותר ויותר גופים נכנסים לתחום המימון לדיור והמשכנתאות.
בארץ יש כ 6 בנקים לשכנתאות: הפועלים/משכן,לאומי,דיסקונט, מזרחי טפחות, מרכנתיל, בנק ירושלים.
בעבר בנק איגוד נתן משכנתאות לציבור ובתנאים מאוד טובים. אבל הבנק מוזג אל תוך הפעילות של מזרחי טפחות.

 

הצעות למשכנתא מושפעות בדרך כלל מאותם תנאים למשכנתא : שיעור מימון, הון עצמי למשכנתא , יכולת החזר.
אשר משפיעים על מסלולי משכנתא מומלצים

יועץ משכנתאות פרטי מכיר את ההבדלים בין הבנקים השונים ויוכל לקל התעות למשכנתא טובה עבורך.

משכנתא חוץ בנקאית

גופים בולטים שנותנים משכנתא חוץ בנקאית הם חברות ביטוח גדולות כמו כלל ביטוח, הפניקס . פלטפורמת הלוואות והשקעות חברתיות החברתית כמו טריא.

שנת 2022 מאופיינת בכניסה מאסיבית של גופים פיננסים שונים אשר נותנים משכנתא חוץ בנקאית. הסיבה לפריחה של תחום זה היא העובדה שחברות אלו לא כפופות לתקנות המפקח על הבנקים ובנק ישראל. לכן יש להם יותר גמישות במתן משכנתא. למשל משכנתא לזוגות צעירים בשיעור של עד 85% מימון. או מתן משכנתא בשיעור של עד 100% בריבית פריים. גופים אלה 

"אני לוקח משכנתא רק בסניף שלי , מה השאלה בכלל"

כל כך הרבה פעמים אני שומע משפטים במסגרת פגישות ייעוץ משכנתא:
"אני לקוח מאוד ותיק של הבנק"
"מנהל הסניף מכיר אותי/ את אבא שלי/את דוד שלי"
"כל המשפחה שלי מנהלת חשבון בסניף".

 לא בהכרח הבנק בו יש לך את חשבון העובר ושב הוא הבנק בו כדאי לקחת משכנתא. כן זה מפתיע. יש נטייה מובנת אך שגויה  של הלווה  לפנות אל הסניף שלו.

ובכן זו טעות.

לקוחות רבים בכלל לא טורחים לבדוק הצעות למשכנתא של בנקים אחרים.  הם בטוחים שאת המשכנתא הכי טובה הם יקבלו בסניף שלהם. במידה והסניף שלך הוא סניף מסחרי או סניף גדול. לא בהכרח זו הבחירה של הבנק הכי משתלם.
לפעמים דווקא בסניפים קטנים שרעבים לעבודה אפשר לקבל הצעות למשכנתא הכי זולה.

 יועץ משכנתאות מומלץ,  אשר מכיר טוב את הבנקים למשכנתאות השונים . יגיש את המשכנתא שלך בבנק הנכון וגם בסניף הנכון.

"ארז ליווה אותנו עד שכל הקצוות היו תפורים עד הסוף בכל הרמות"

יועץ משכנתאות המלצות שירה נייח
המלצות על יועץ משכנתאות פרטי שירה מובייל

יש הבדלים בריביות בין סניפים שונים של אותו בנק


לפני שבוחרים בנק חשוב לדעת שיש הבדלים בריביות של סניפים שונים של אותו בנק. יכול להיות שבסניף אחד נקבל ריביות שונות מסניף אחר של אותו בנק למשכנתאות. כל הפרש של עשירית האחוז עשוי להקטין את סך החזר המשכנתא בעשרות אלפי שקלים לכן חשוב עוד בשלב הגשת הבקשה לקבלת אישור עקרוני למשכנתא. לתכנן לאיזה סניף בנק לפנות כדי לקבל הצעת משכנתא הכי טובה. הסיבה העיקרית להבדלים היא שכל סניף מקבל יעדים שונים של מכירת משכנתאות , יעדי ריווחיות וכ'.
בשל התחרות הגדולה ישנם סניפים שלא מגיעים אל יעד המכירות החודשי/רבעוני. כך למנהל הסניף ולבנקאי המשכנתאות יש רצון ותמריץ גדול  לספק ריביות משכנתא זולות.

נקודה חשובה : בנקים למשכנתאות מחייבים לקחת את המשכנתא בסניף הופק והתקבל אישור עקרוני למשכנתא. בכדי לעבור סניף צריך לעבור פרוצדורה שלמה של אישורים ובדיקות. לא תמיד סניף בו הוצא האישור העקרוני מוכן לוותר על הלקוח. בקיצור בעיה.

לא תמיד כדאי לקחת משכנתא בבנק שנותן את הריבית הזולה ביותר

לקוחות רבים אומרים לי :"הכי כדאי לקחת משכנתא בבנק שמציע את הריביות הזולות ביותר?"
לא תמיד. כשמדובר בעסקאות הפשוטות של רכישת דירה קיימת הרשומה בטאבו, או רכישה מקבלן ההצעה הזולה עדיפה.
כדברי הפתגם "הזול יצא בסוף יקר", או " אני לא מספיק עשיר כדי לקנות בזול"

לפעמים יש עסקאות מורכבות אשר דורשות התמחות של בנק או אפילו בנקאי. למשל:
משכנתא עבור רכישת בית בנחלה במושב או קיבוץ.  לא כל בנק או סניף יודע לתפעל כזו משכנתא. יועץ משכנתאות פרטי יכול להפנות את הבקשה לבנק המתאים ואפילו לסניף המתמחה בכל עסקה. ככל שלבנקאי בסניף יש יותר נסיון עם עסקאות מסויימות. כך הטיפול בה הופך ליותר ברור.
משכנתא שיש בה מורכבות משפטית גדולה : למשל בית עם רישום במוש"א, או בעיות רישומיות ומשפטיות אחרות,חוזה רכישה מורכב. יש בנקים למשכנתאות שידועים בכך שהם מסוגלים ויודעים  להתמודד עם עסקה מורכבת ומסובכת. בעסקאות כאלה ,הבנק הכי טוב להתקדם איתו זה בנק שמתמחה בעסקאות מורכבות.לעיתים קרובות זה שיקול שגובר על ריביות זולות.

לקוחות עושים את הטעות ומתקדמים ללקיחת משכנתא עם בנק שנתן הצעת משכנתא בריבית הנמוכה . אבל לעיתים הביצוע מתעכב. עיכובים שונים ומשונים כמו סחבת אינסופיות מול מחלקה משפטית, סחבת במתן תשובות.
לוקח הרבה זמן עד שהמאשרים באגף נותנים תשובה.
במקרים רבים כל הסחבת הזו יוצרת  מתח רב באמצע תהליך קניית דירה שגם כך הוא מורכב ולחוץ.

לצערי היו לא מעט מקרים שהבנק לא אישר משכנתא כי המקרה היה מורכב מידי או שהבנקאי לא היה מקצועי. יש חשיבות רבה לדעת לאיזה בנק להפנות את הבקשה למשכנתא. ההשלכות של בחירה זו משמעותיות לאורך כל חיי המשכנתא
קריאה נוספת : דחיית תשלומי משכנתא

איפה כדאי לקחת משכנתא ? - בנקים למשכנתאות בישראל

אפשרות דחיית תשלומי משכנתא בבנקים השונים

בנק הפועלים למשכנתאות:

קצת על הבנק:
בתכניות העבודה של  הבנק עבור שנת 2022  בנק הפועלים תכנן להיות כח משפיע בשוק המשכנתאות בישראל.  יש סרבול גדול בתהליך לקיחת המשכנתא בבנק. הסיבה לכך טמונה בין השאר בעובדה שהבנק השקיע ופיתח את המשאבים הטכנולוגיים. הבנק בפריסה ארצית של למעלה מ 250 סניפים . עם מערך תפעול משכנתאות מקצועי.

למי כדאי לפנות אל פועלים משכנתאות ?
הפועלים משכנתא נותן בדרך כלל עדיפות ללקוחות הבנק. בבנק הפועלים למשכנתאות יש במבצעים בהם ניתנים תנאים וריביות טובות גם ללקוחות שאינם לקוחות הבנק. בעיקר כאשר מדובר באחוז מימון של עד 60% משווי הנכס.משהו חשוב:

במידה ואתם רוכשים דירה להשקעה ואתם רוצים לקחת משכנתא על נכס קיים ובנוסף לקחת משכנתא על הדירה החדשה. בבנק הפועלים יש פער גדול בדרך כלל לעומת בנקים אחרים בריביות בין הנכסים. הריביות על הנכס הנוכחי גבוהות יותר מאשר תקבלו בבנקים אחרים.

מבצעים של בנק פועלים משכנתאות:
הלוואה משלימה להון עצמי למשכנתא של עד  50 אלף ש"ח. בריבית פריים נמוכה של כ 0.1%. בפתיחת חשבון הבנק יש אפשרות לשפר את הצעת הבנק ולקבל הנחה בדמי פתיחת תיק.

יצירת קשר:
בנק הפועלים למשכנתאות משכנתא בדיגיטל  בנק הפועלים למשכנתאות 
טלפון : כוכבית 2408

בנק לאומי למשכנתאות

קצת על הבנק:
בנק לאומי הוא שחקן משמעותי מאוד בתחום המשכנתאות. נתח שוק של כ 25%. נכון לשנת 2022 הבנק מצליח לעמוד בעומס לקיחת המשכנתאות בציבור ולא קורס . בזכות מערך המשכנתא הדיגיטלית של הבנק. מוקד טלפוני גדול ומקצועי. בנק לאומי למשכנתאות שם לו כמטרה אסטרטגית להגדיל את פלח השוק. הבנק מרחיב את הפעילות הדיגיטלית.

למי כדאי לפנות אל לאומי למשכנתאות?
בנק לאומי למשכנתאות אוהב ממש משכנתאות גדולות, לאומי נותן תנאים טובים יותר להלוואות גדולות.
לקוחות הבנק יקבלו ריבית תחרותית יותר במקרים רבים לעומת לווים שאינם לקוחות בנק לאומי.

איזו ריבית אפשר לקבל בלאומי למשכנתאות:
 כמובן שתלוי בטיב הלקוח. אבל  הריביות נחשבות אטרקטיביות יחסית לשוק. 

משהו חשוב:
כחלק מהערכות הבנק למגפת הקורונה יש אפשרות לבצע חתימות על חוזה המשכנתא אונליין , בפגישה מקוונת דרך הזום. כמו כן מדובר בבנק שמאפשר חתימה דיגיטלית עבור לקחית משכנתא.

יצירת קשר:
רוצים להגיש בקשה לאישור עקרוני בבנק לאומי למשכנתאות? אתר לאומי למשכנתאות.
טלפון מוקד לאומי למשכנתאות  : כוכבית 3200 .מומלץ להתאזר בהרבה מאוד סבלנות עד שעונים במוקד לאומי. כדאי להכין את כל הפרטים והנתונים לקראת השיחה עם הבנקאי.
טיפ חשוב: ניתן להזמין שיחה עם בנקאי מוקד לאומי למשכנתאות. במועד שנקבע בנקאי של מוקד לאומי למשכנתאות מתקשר אליך ומקים במערכת הבנק את הבקשה. פתרון נוח מאוד.

משכנתא דיגיטלית : לבנק לאומי יש אפשרות להגיש בקשת משכנתא דיגיטלית באינטרנט. זה מתאים במיוחד למשכנתאות בעסקאות פשוטות יחסית. נניח קניית דירה יד 2 הרשומה בטאבו. 

מיחזור משכנתא צילום קרוב של ארז שמש יועץ משכנתאות

מזרחי טפחות משכנתאות

קצת על הבנק:
בנק מזרחי טפחות משכנתאות הוא בעל נתח השוק הגדול ביותר ובעל רווחיות גדולה. הבנק רואה את עצמו כמוביל של התחום .

למי כדאי לפנות אל מזרחי טפחות ?בבנק מזרחי טפחות  יודעים לטפל בעסקאות מורכבות שבנקים למשכנתאות אחרים נוטים לא לאשר. הבנק מוכן לטפל בלקוחות מורכבים כדי להציע ריביות משכנתא גבוהות .
מתמחים בנכסים ביו"ש יהודה ושומרון משכנתא פיננסית .
מזרחי טפחות החלו לשווק בשנת 2019 משכנתא הפוכה

טיפ חשוב: בנק מזרחי טפחות משכנתאות יודע להתמודד עם עסקאות מורכבות ומסובכות. לבנק מזרחי טפחות משכנתאות מערך מקצועי של תפעול משכנתאות. לכן אם העסקה מורכבת מבחינה מימונית או מורכבת משפטית , אני ממליץ להגיש אותה בבנק מזרחי טפחות.

איזו ריבית אפשר לקבל בבנק מזרחי טפחות:
נחשבים ליקרים יחסית, מציעים ריביות גבוהות. אם כי לאחרונה,  הבנק חזר למגרש ונאבק בהצעות טובות מול בנקים למשכנתאות על לקוחות טובים .
מבצעים של בנק מזרחי טפחות:
הבנק נותן הטבה בגין פתיחת חשבון,הלוואת סינרגיה ללוקחי משנכתא. לעיתים הלוואה שבין 60 אלף עד 75 אלף, תלוי בגובה המשכורת.  למשך 15 שנה. צריך לקחת בחשבון שסכום זה הוא חלק משיעור המימון של הפריים במשכנתא.
צירת קשר:
אתר הבנק: מזרחי טפחות משכנתאות
מוקד טלפוני מזרחי טפחות  : כוכבית 8860

בנק דיסקונט משכנתאות

קצת על הבנק:
בנק דיסקונט לא היה בולט בתחום המשכנתאותעד השנתיים האחרונות. מחזיק כ 10% משוק המשכנתאות.מערך המשכנתאות והחיתום קטן. אבל הם נחשבים מאוד תחרותיים בריביות משכנתא
למי כדאי לפנות אל דיסקונט משכנתאות?
ללקוחות דיסקונט כדאי מאוד לפנות אל דיסקונט משכנתאות. משמרים את לקוחות הבנק שומרים על הלקוחות שלהם. נותנים תנאים מעולים ללקוחות טובים של הבנק.  נחשבים מאוד זולים ברביות משכנתא 
טיפ חשוב: עבודה איטית יחסית על תיקים, תהליך החיתום מאוד ארוך. כלומר אם מדובר במשכנתא לחוצה ומהירה, וצריך את הכסף מהר-לא כדאי לפנות אל דיסקונט. אם יש מספיק זמן ויש הרבה סבלנות אז כדאי לשקול.
איזו ריבית משכנתא אפשר לקבל בבנק דיסקונט למשכנתאות: תמחור זול, ריביות ממש נמוכות, בעיקר ללקוחות טובים של הבנק. החלטת לקחת משכנתא בבנק דיסקונט, צריך הרבה סבלנות. אל בסוף זה משתלם.
יצירת קשר
אתר דיסקונט למשכנתאות
מוקד טלפוני דיסקונט למשכנתאות :03-9439008

הבנק הבינלאומי למשכנתאות

קצת על הבנק:
הבינלאומי הוא בנק מיוחד כאשר מדובר במשכנתאות. הבנק פועל במספר מגזרים בולטים:
פג"י -מגזר חרדי דתי
אוצר החייל- אנשי קבע ושירות הביטחון
מסד- אנשי חינוך והוראה
לבנק  אסטרטגיית גיוס לקוח חזקה בעת לקיחת המשכנתא. בין יועצי המשכנתאות יש נטיה לחשוב שהריביות שניתן לקחת בסניפי הבנק הבינלאומי טובות יותר מאשר בבנקים האחרים בקבוצה.
למי כדאי לפנות אל הבינלאומי  משכנתאות?
אסטרטגיית שימור חזקה-ילחמו על לקוחות הבנק בעיקר וגם על לקוחות הבנקים בקבוצה עבור הלקוחות שלהם מוכנים גם לאשר תיקים מורכבים כמו דירות מפוצלות נותנים הנחות גבוהות יחסית בדמי פתיחת תיק / עמלת פתיחת תיק .
ריביות משכנתא זולות מאוד בעיקר ללקוחות טובים של הבנק.

מידע שתוכלו לשמור אצלכם
ארז שמש יועץ משכנתאות עצמאי
כותב המאמר: ארז שמש יועץ משכנתאות פרטי

למעלה מ-20 שנות ניסיון בתחומי הכספים והפיננסים בחברות מובילות בארץ בעיקר בתחום ההי-טק והטכנולוגיה.
חבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות.
בשנה האחרונה חסכתי ללקוחותי כ 48 מליון שקל בריביות והצמדה. ליוויתי עשרות משפחות בתהליך לקיחת משכנתא.
בעל תואר ראשון בכלכלה ו-MBA, הכשרות רבות והסמכות בתחומי הייעוץ הפיננסי למשפחות ולעסקים.

נהנת מהתוכן? כדאי לשתף את המאמר עם מי שהנושא רלבנטי
שיתוף ב facebook
לשיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
לשיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
לשיתוף במייל
מה עוד אוכל לעשות עבורך

מאגר הידע המלא בנושא משכנתא

מאגר הידע המלא בנושא משכנתא

ליווי מלא לקבלת משכנתא

ליווי מלא לקבלת משכנתא

ליווי פיננסי לעסק שלך

ליווי פיננסי לעסק שלך

מדריכים בחינם עבורך להורדה

מדריכים בחינם עבורך להורדה

רוצה ללמוד עוד על משכנתאות

עולם המשכנתאות והפיננסיים עשוי מעט להפחיד, אבל בשבילי זו שפה מדוברת.
בשביל זה אני כאן – לעשות לך קצת סדר.